bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Rodzina…Po raz pierwszy

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia kanadyjskiej flagi  wybito limitowaną niezwykłą, bo prostokątną i z czystego srebra monetę. Ma wartość nominalną 50 dolarów kanadyjskich. Flagę kanadyjską po jednej stronie, profil Królowej Elżbiety II, po drugiej. Jedną sztukę Gospodarze losowali wśród zaproszonych gości. Nie sądziłam, że padnie na mnie. Padło.

IMG_7105

To piękny numizmatyczny skarb. Rodzinny talizman. Znak, że może się trafić niespodziewane szczęście.

Miała zostać w rodzinie…i dlatego właśnie oddaję ją na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Może się przydać. Może się przydać także dzieciom tych wszystkich żołnierzy, co – jak ktoś mi powiedział, choć nie wiem, czy prawdziwie, podobno jednak zostaną w koszarach i w tym roku nie będą w dzień finału serwować grochówki.

Może się przydać także bliskim redaktora Piotra Lisiewicza, co aż się zmachał od lania pomyj na Owsiaka i innym dziennikarzom, co idą w nim w opluwaniu Owsiaka w konkury.

Może się przydać najbliższym Pana Maciarewicza, co miesza sensy i znaczenia. 

Może się wreszcie przydać i na starość posłance co wrzeszczy, że na cudze dzieci dawać nie będzie.

Chciał nie chciał, są tu, mówią tym samym polskim językiem. I nie wiem, czy wiedzą co czynią, ale ja wiem, że nie musimy się godzić na rozplenienie  nieufności, pogardy, nielitości i niemiłości.

W Końcu Jurek Owsiak i Jego – Nasza Orkiestra Wielkiej Świątecznej Pomocy gra do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. I co rok udowadnia, że może być inaczej – miło, wspólnie, przyjaźnie;  rodzinnie właśnie.

The following two tabs change content below.
Monika Płatek

Monika Płatek

Prawniczka i wykładowczyni akademicka, feministka. Profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Zakładzie Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach jak prawo karne, prawa człowieka w tym prawa kobiet, penitencjarystyka, kryminologia, wiktymologia,penologia, psychologia społeczna, gender studies, mediacja, sprawiedliwość naprawcza i socjologia prawa.

Tagi:

Zostaw odpowiedż