bar

Jak z Płatka: C.d.n.

Pamiętacie Państwo długą batalię o Protokół z posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski z 14 listopada 2013r.? Wystąpiłam o ten protokół 1 grudnia 2013 roku. Otrzymałam go 18 czerwca 2014. Jego treść podałam do wiadomości publicznej.   Jedno ze zdań, w tym protokole, jest – moim zdaniem – szczególnie wstrząsające….

Jak z płatka: Jak przy okazji wagi ciężkiej pozbyć się kobiet z rynku pracy?

bags

Nic tak bardzo nie budzi moich podejrzeń jak informacja o kolejnych ulgach dla kobiet. To zawsze cuchnie mniejszą pensją, gorszym stanowiskiem, cięciami przy zatrudnieniu, odsunięciem od szkoleń i awansów. Podstępnym wyeliminowaniem z rynku pracy i usunięciem w niebyt. Wygląda na to, że pod pretekstem, że dla kobiet i ich zdrowia chcemy lepiej, szukamy drogi pozbycia…

Nielogiczny Richard Dawkins i gwałt

Kanada_Sexual_assault

„One in three reported rapes happens when victims was drinking”(Co trzeci gwałt ma miejsce gdy ofiara jest pod wpływem alkoholu). Jak donosi „Gazeta Wyborcza”*, plakaty o takiej treści umieszczone w angielskich szpitalach wywołały wściekłość ponad 90 000 ludzi. Chciałoby się napisać: wywołały zrozumiałą wściekłość, ale okazuje się, że ze zrozumieniem tego nad Wisłą miewamy problemy….


bar

Przeczytane gdzie indziej

Dziś zaczął sie Kongres Kobiet i na pewno będziemy o nim pisać w przyszłym tygodniu, ale narazie zapraszamy do przęglądu mijającego tygodnia.

The following two tabs change content below.

Maria Pawłowska

Redaktorka naczelna
Wykładowczyni gender studies, kiedyś myślała, że chce być paleontolożką, ale okazało się, że feminizm i teoria seksualności są jednak bardziej porywające i dużo bardziej użyteczne (plus nie potrzeba już 24 sylab na wymówienie, czym się zajmuję).

Tagi: ,

Zostaw odpowiedż