bar

Jak z Płatka: Kobieca solidarność

„No i ta kobieca solidarność”…zatrzymałam się zaskoczona wpół słowa, bo z tonu redaktora Tomasza Kwaśniewskiego z radia RDC nie biło ciepło i podziw, ale zgryźliwa ironia. Szło o reakcję na moje słowa. A ja rozważałam, pewnie głosem, który brzmiał jędzowato, powody wycofania przez Marszałkini Ewy Kopacz, dokumentów do ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i…

Bez ambon – dla dobrej jakości życia kobiet i mężczyzn bez przemocy

Nie mamy ambon, nie stoi za nami siła opus dei, ani kasa stowarzyszeń wspieranych przez możnych z klauzury i klauzuli. Nie mamy niedzielnych kazań i świdrującego napierania na wiernych, by podpisali i nie narażali się hierarchii. Ale przecież jesteśmy! I mam i nadzieję i przekonanie, że poradzimy sobie i bez ambon. To tylko i aż…

Jak z Płatka: C.d.n.

Pamiętacie Państwo długą batalię o Protokół z posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski z 14 listopada 2013r.? Wystąpiłam o ten protokół 1 grudnia 2013 roku. Otrzymałam go 18 czerwca 2014. Jego treść podałam do wiadomości publicznej.   Jedno ze zdań, w tym protokole, jest – moim zdaniem – szczególnie wstrząsające….


bar

Przeczytane gdzie indziej

Dziś zaczął sie Kongres Kobiet i na pewno będziemy o nim pisać w przyszłym tygodniu, ale narazie zapraszamy do przęglądu mijającego tygodnia.

The following two tabs change content below.

Maria Pawłowska

Redaktorka naczelna
Wykładowczyni gender studies, kiedyś myślała, że chce być paleontolożką, ale okazało się, że feminizm i teoria seksualności są jednak bardziej porywające i dużo bardziej użyteczne (plus nie potrzeba już 24 sylab na wymówienie, czym się zajmuję).

Tagi: ,

Zostaw odpowiedż