bar

Jak z Płatka: C.d.n.

Pamiętacie Państwo długą batalię o Protokół z posiedzenia Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski z 14 listopada 2013r.? Wystąpiłam o ten protokół 1 grudnia 2013 roku. Otrzymałam go 18 czerwca 2014. Jego treść podałam do wiadomości publicznej.   Jedno ze zdań, w tym protokole, jest – moim zdaniem – szczególnie wstrząsające….

Jak z płatka: Jak przy okazji wagi ciężkiej pozbyć się kobiet z rynku pracy?

bags

Nic tak bardzo nie budzi moich podejrzeń jak informacja o kolejnych ulgach dla kobiet. To zawsze cuchnie mniejszą pensją, gorszym stanowiskiem, cięciami przy zatrudnieniu, odsunięciem od szkoleń i awansów. Podstępnym wyeliminowaniem z rynku pracy i usunięciem w niebyt. Wygląda na to, że pod pretekstem, że dla kobiet i ich zdrowia chcemy lepiej, szukamy drogi pozbycia…

Nielogiczny Richard Dawkins i gwałt

Kanada_Sexual_assault

„One in three reported rapes happens when victims was drinking”(Co trzeci gwałt ma miejsce gdy ofiara jest pod wpływem alkoholu). Jak donosi „Gazeta Wyborcza”*, plakaty o takiej treści umieszczone w angielskich szpitalach wywołały wściekłość ponad 90 000 ludzi. Chciałoby się napisać: wywołały zrozumiałą wściekłość, ale okazuje się, że ze zrozumieniem tego nad Wisłą miewamy problemy….


bar

Przeczytane gdzie indziej

Dziś przegląd najciekawszych artykułów z zagranicy:

The following two tabs change content below.

Maria Pawłowska

Redaktorka naczelna
Wykładowczyni gender studies, kiedyś myślała, że chce być paleontolożką, ale okazało się, że feminizm i teoria seksualności są jednak bardziej porywające i dużo bardziej użyteczne (plus nie potrzeba już 24 sylab na wymówienie, czym się zajmuję).

Zostaw odpowiedż