bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Protokół z posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i kościoła: Lista przebojów

Pierwszy protokół, który wczoraj (wreszcie!) dostała prof. Płatek od Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji jest wart przeczytania w całości, ale dla wygody czytelniczek i czytelników poniżej przedstawiamy jego najbardziej smakowite kąski.

1)

boni

Kościół jest konsultowany w “wielu” sprawach i według rządu jest to pozytywne zjawisko – oznaka “ciągłości i trwałości dialogu”. Nawet jeżeli ten dialog jest prowadzony w kwestiach tyczących się stricte administrowania świeckim państwem!

2)

glodz1

Poniżej wybór cytatów – kilku tylko – nad którymi pan Głódź powinien się zastanowić:

To feministyczny beton, na który kwas solny nie pomoże. – Taduesz Pieronek o Izabelii Jarudze-Nowackiej

Kilka klasyków z księdza Jankowskiego

Jak ktoś jest winny, to powinien odcierpieć za to, jakie cierpienia zadał mojej osobie. Nikomu nie zostanę dłużny.

Prawie dokładny cytat z Chrystusowego nastawiania drugiego policzka i n.p.

Błagam was, zmobilizujcie się do walki z Judeą!

Z nowszych są oczywiście mądrości o przyczynach pedofilii, in vitro i homoseksualności – wszystkie pełne miłości bliźniego

Przewodniczący Episkopatu Polski, Józef Michalik

Ile jest ran w dziecięcych sercach, w dziecięcych życiorysach, kiedy rozchodzą się rodzice. Dzisiaj nikt nie mówi o rozwodzie, że to jest krzywda dla dziecka. (…) Wiele tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe. Słyszymy nie raz, że to często wyzwala się ta niewłaściwa postawa, czy nadużycie, kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga. (…) Dzisiaj otrzymujemy z instancji międzynarodowych światowych instrukcję, że mamy zaczynać informację, czy wprowadzenie w życie seksualne dziecka, w przedszkolach. To jest horrendalna rzecz (…).

Henryk Hoser:

Mam pretensje do homoseksualizmu, że zabił on ideę przyjaźni między mężczyznami albo kobietami – całkowicie ją zerotyzował

ks. Franiciszek Longchamps de Bérier

Są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka wiedzą, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych”.
W kolejnych wypowiedziach ksiądz tłumaczył, że dzieci z in vitro są „wyprodukowane metodą sprzeczną z godnością”, „metodą, która nie niesie dobra, jest większym zagrożeniem niż jakąkolwiek szansą”.

Wszyscy pamiętamy ten fragment Ewangelii w której Chrystus mówi: Kochaj bliźniego swego jak siebie samego O ILE nie jest homoseksualny, poczęty przez in vitro, ma poglądy feministyczne albo był molestowany.

3)

kosiniakkamysz

 

Jako, że 100% męska hierarchia kościelna jest siedliskiem niesamowitej eksperckiej wiedzy o macierzyństwie, potrzebach młodych rodzin, kobiet i dzieci Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zadba, żeby tego eksperckiego potencjału nie zmarnować.

4)

suski

 

Mamy “kompromis aborcyjny” teraz czas na “kompromis rozwodowy” – w podobnym tonie. Zrobić co się da, żeby się legalnie nie dało. I obowiązkowa mediacja – nie ważne czy jest przemoc, znęcanie się i kompletny rozpad pożycia – mediacja ma być!

5) A skoro już mówimy o kompromisach to te są zgniłe. Szczególnie jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet (a na dalsze protokoły w tej sprawie z poprzedniego spotkanie komisji Prof. Płatek cały czas czeka)

dzięga

 

6) Trochę o religii w szkołach – a konkretnie, że kiedy wreszcie będzie ta matura…

matura1

 

Której wprowadzenie w obecnym systemie prawnym jest nielegalnie, więc trzeba ten system zmienić – nad czym rząd się pochyli

matura2

7) No i na koniec (optymistycznie?) kościół sobie zdaje sprawę z tego, że nie jest wszechwładny

nakoniec1

ale naprawdę powinien mieć więcej do powiedzenia o tym co się w Polsce dzieje

nakoniec2

The following two tabs change content below.

Maria Pawłowska

Redaktorka naczelna
Wykładowczyni gender studies, kiedyś myślała, że chce być paleontolożką, ale okazało się, że feminizm i teoria seksualności są jednak bardziej porywające i dużo bardziej użyteczne (plus nie potrzeba już 24 sylab na wymówienie, czym się zajmuję).

Latest posts by Maria Pawłowska (see all)

Tagi: , , ,

10 Responses to “Protokół z posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i kościoła: Lista przebojów”

 1. Xytrah says:

  Szanowna Pani,
  równie dobrze mógłbym znaleźć tyle samo wypowiedzi po stronie tzw feministek.Naprawdę sądzi Pani że retoryka np Głódzia różni się od retoryki prof Środy? Pewnie sądzi Pani że jest różnica ale Pani osąd jest związany z symaptią jedej ze stron a nie obiektywnym i zdystansowanym spojrzeniem. Dla mnie nie ma różnicy w tego typu retoryce. Po jednej i po drugiej stronie jest taki typ ludzi, który jak komuś nie przywali to ma dzień stracony… Smutne

 2. Joanna says:

  @Xytrahw
  Jeśli nie widzi Pan/Pani różnicy retoryce, no to trudno. Natomiast o wiele istotniejszą różnicą jest to, że z prof. Środą nikt nie uzgadnia polityki państwa, nie płaszczy się przed nią i nie tłumaczy. Zatem do równowagi brakuje bardzo wiele.

  • Tomasz says:

   “…o wiele istotniejszą różnicą jest to, że z prof. Środą nikt nie uzgadnia polityki państwa, nie płaszczy się przed nią i nie tłumaczy”
   Myli się Pani. Pani prof. Środa była Pełnomocniczką do Spraw Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, a zatem sama sprawowała władzę i aktywnie współtworzyła politykę Państwa. A sama ma na koncie wypowiedzi cytuję “Żyjemy w kraju, w którym wierzą w Boga, który jest Bogiem nienawiści!” Cytat może nie być wierny, co zastrzegam, bo widziałem go raz na nagraniu z Manify a nagranie pokazano w programie “Warto rozmawiać” sprzed kilku laty.

 3. Marcin says:

  @Xytrahw
  Jeśli uważa pani, że Polska, będąc konstytucyjnie państwem świeckim, ma zgadzać się na każde prośby kościoła w sprawach typowo świeckich to chyba powinna pani zmienić wiarę i wyjechać np do jakiegoś typowo islamskiego państwa, gdzie każdy przepis “szyje się” pod Koran.
  Kościół nie ma prawa ingerować w sprawy świeckie, a to że ingeruje i politycy na to pozwalają, a ludzie już się do tego przyzwyczaili to już inna sprawa. Dlatego osoby jak prof. Środa i prof. Płatek walczą o polską konstytucję i polskie państwo, bo cały czas starają się przywrócić rozdzielenie religii od świeckości i ja jestem całym sercem z nimi.

 4. Xytrah says:

  Szanowni Panstwo
  tak jak sie spodziewałem – wsadzono moją osobę do szuflady zwanej “zwolennicy kleru” czyli wyczytano z mojego wpisu coś czego tam nie ma. A ja zaapelowałem jedynie o zdrowy rozsądek: trudno się bowiem żyje w kraju gdzie ma się do wyboru albo feministki albo terlikowskich. Pół biedy jesli ktoś umie patrzeć na to z boku lecz obawiam się że niewiele jest takich osób. Istnieje bowiem kompletne niezrozumienie jednej strony przez drugą: wiedza Pani Środy o – nawet nie o Kościele ale o religii w ogóle -jest żadna.Sprowadza się do utartych frazesów rodem z pisma “nie”. I odwrotnie:wiedza odnośnie roli kobiet w społeczeństwach szczególnie lat 50-tych ub.w. pewnych hierarchów także jest żadna. A najgorsze jest to że jedna i druga strona odwołują się do – rzekomo – humanistycznych wartości; że czegoś (kogoś) bronią lub przed czymś ostrzegają. Ale jest to jedynie przykrywka, parawan kryjący ideologiczne zacietrzewienia każdej ze stron.

  • Szymon W says:

   W całej swojej obiektywności nie może Pan oceniać jednych i drugich równie nieprzychylnie. Nie trzeba analiz, by wiedzieć, że egzaltacja feministek jest zdrowa i stanowi istotny filar w uświadamianiu społeczeństwa o wszędobylskości kościoła (niezdrowe).

   • Xytrah says:

    Szanowny Panie
    zast się czy to rzeczywiscie odp na moj wpis. Nie rozumiem dlaczego akurat ja miałbym nie oceniac skro w nast zdaniu pisze Pan o wszędobyskolsci kościoła i ocenia je jako niezdorwe a zatem także dokonuje ocen nieprzychylnych. Nie rozumiem takze dlaczego akurat feministki mają cokolwiek uświadamiać – podobnie jak nie rozumiem dlaczego miałby to robić np Głódź. Czy sądzi Pan że ludzie są idiotami? Że potrzebują ideologii takiej bądź innej?
    Proszę sobie wyobrazić że umiera Pan z głodu. I jakiś człowiek daj e Panu jeść i zaopiekuje się Panem. Bedzie Pana interesowało dlaczego to robi? Jaki poglad wyznaje? Czy jest ateistą czy wierzącym? Jesli jednak ateista i wierzący beda sie wzajemnie kłócic ideologicznie to Pan umrze z głodu, bo nie bedzie nikogo kto by Panu pomógł.
    Ideologia właśnie zabija tą podst tkankę społeczną jaką jest wpólnota i zaślepia, odbiera współodczuwanie wobec inncyh. Pozdrawiam

    • Kpt. Chaos says:

     “Czy sądzi Pan że ludzie są idiotami? Że potrzebują ideologii takiej bądź innej?”
     Niesłabnąca popularność judeochrześcijaństwa dowodzi, że tak właśnie jest

     • Xytrah says:

      W takim razie proponuję Panu zmianę daty urodzin – szczególnie roku

Zostaw odpowiedż