bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Poseł Górski – ekspert od zgwałcenia

UWAGA OD AUTORKI: Mylnie podałam, że pan Górski jest członkiem klubu PiS. Nie sprawdziłam źródła informacji za co bardzo czytelniczki i czytelników przepraszam. 

Polscy parlamentarzyści ewidentnie nie wyciągnęli żadnej nauczki z Amerykańskich wyborów. A nauczka jest prosta- mówienie, że gwałt jest czymkolwiek innym niż ohydnym przestępstwem za które ofiara NIE JEST W ŻADEN SPOSÓB winna powoduje, że wyborczynie i wyborcy mówią delikwentowi “do widzenia”.

Oto co Piotr Górski – poseł PiSu – napisał wczoraj na swoim oficjalnym profilu facebookowym.


Nie wiem dokładnie o co panu posłowi chodziło – wypowiedź nie trzyma się za mocno zasad logiki ani składni.  Jedyna możliwa interpretacja jaka przychodzi mi do głowy, to, że lepiej aby mężowie sobie raz na jakiś czas zgwałcili żony zamiast dzieci (“dajmy im wybór” – między zgwałceniem żony a dziecka? CO ZA OBRZYDLISTWO!)! Zamiast jasno potępić gwałt, pan poseł pisze, że oczywiście, że jest to okropne, ale zgwałcone dzieci są okropniejsze od zgwałconych kobiet a facet raz na jakiś czas musi. Po pierwsze: nikt nigdy nie musi gwałcić. Gwałcą gwałciciele, którzy tym samym popełniają przestępstwo! Po drugie: ofiara nigdy nie prosi się o gwałt! Po trzecie: Żona nie ma obowiązku świadczyć mężowi usług seksualnych wedle jego zachcianek. Jeśli on ma ochotę na współżycie a ona nie, to zostaje mu masturbacja bądź pogodzenie się z brakiem stosunku do chwili, kiedy oboje będą mieli nań ochotę. Koniec kropka. To naprawdę bardzo prosta sytuacja.

Rzecznik PiS-u uznał, że rewelacje posła Górskiego nie wymagają reakcji partii. Podsumujmy to ilustracją:

Źródło: Profil Facebookowy “Piknik na Skraju Głupoty”

Szkoda, że władz PiSu naprawdę nie interesuje, że słowa posła tej partii mogą nawet zostać zakwalifikowane jako przestępstwo jakim jest nawoływanie do czynu zabronionego. Bez wątpienia jednak deklaracja posła Górskiego jest jednym z najbardziej mizoginistycznych, społecznie niewrażliwych, pełnych męskiego przywileju i braku jakiejkolwiek empatii dla tysięcy kobiet, które padają ofiarą gwałtów komentarzy publiczne wypowiedzianych w tym roku (a była spora konkurencja!).

A dziś jeszcze się dowiemy jaki jest wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie Z. przeciwko Polsce. Tyle już jest jasne: żyjemy w państwie, które naprawdę niewystarczająco szanuje kobiety, pozwala im umierać, kiedy aborcja by uratowała im życie żeby “nie zabijać płodu” (który oczywiście umiera razem z ciężarną) i w którym politycy mają poczucie, że mogą wartościować gwałty i pisać, że mężczyźni czasem po prostu muszą (co jest NIESAMOWICIE obraźliwe wobec mężczyzn!).

Uwaga: Komentarze pod tym postem będą wyjątkowo ostro moderowane. Nie pozwolę na żadne wpisy o tym, że “męzom się należy” albo “poseł miał rację, przecież lepiej żeby to kobieta, a nie dziecko padła ofiarą”. 

The following two tabs change content below.

Maria Pawłowska

Redaktorka naczelna
Wykładowczyni gender studies, kiedyś myślała, że chce być paleontolożką, ale okazało się, że feminizm i teoria seksualności są jednak bardziej porywające i dużo bardziej użyteczne (plus nie potrzeba już 24 sylab na wymówienie, czym się zajmuję).

Latest posts by Maria Pawłowska (see all)

Tagi: , ,

11 Responses to “Poseł Górski – ekspert od zgwałcenia”

 1. Danka says:

  Nie machli się Wam Górscy – Poseł to Artur, ten użytkownik to Piotr – chyba że PIS ma dwóch Górskich?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_G%C3%B3rski_%28polityk%29

 2. peps says:

  Wypowiedź szokująca, ale poseł Górski z PiSu ma na imię Artur. Gdzieś chyba zaszła pomyłka?

 3. Sergio says:

  Uwaga do autorki.
  W klubie PiS w sejmie nie ma posła Piotra Górskiego. Jest Artur Górski z PiS i Tomasz Górski z SP. Chyba ten Piotr Górski to inna osoba.

 4. Maddy says:

  Zdecydowanie się p. Pawłowska zapędziła. PIS ma tylko jednego posła Górskiego i ma on na imię Artur, co można łatwo sprawdzić na stronach sejmu. Drugiego Górskiego ma SP, ale imię jego Tomasz. Piotra nie wykryto.

  Wiki zna jednego Piotra Górskiego ale on był posłem powiatu wileńskiego na sejm grodzieński w rok 1793 roku.
  Chociaż nasz tajemniczy Piotr Górski prezentuje poglądy, które faktycznie bardziej pasują do 18. wieku, to jednak wtedy nie mieli chyba fejsa.

  Ups!

  Niemniej reakcja rzecznika PIS godna potępienia. Nawet się nie upewnił, czy to aby naprawdę właściwy Górski. A mógł wyjść z tego obronną ręką, w końcu co PIS winien że jakiś deb… osoba ograniczona umysłowo ma tak samo na nazwisko jak poseł.

 5. Monika Płatek says:

  Tak, to rzeczywiście Artur Górski. Nie wiem, czy ma Piotr na drugie, ale pewnie lepiej zmienić, poprawić i trzymac sie imienia pierwszego – a na imię mu Artur

 6. Mixer says:

  Nie ten Górski, posłowie to Artur i Tomasz, na litość Cthulu!

 7. Ewa says:

  Albo pomyłka, albo celowe działanie autorki mające na celu… No właśnie, co?
  Bo w tak grubą pomyłkę wierzyć mi się nie chce.

 8. Veda says:

  Słuchajcie, ten koleś może i nie jest z PiS, ale hołduje prawicy i swoje wypociny na fejsa wrzuca. Osobiście proponuję napisać mu wiadomość, co myślimy o jego wypowiedzi. Znalazłam go tu: http://www.facebook.com/piotr.gorski.5074
  Drogie Panie, do dzieła!

 9. aname says:

  “to zostaje mu masturbacja bądź pogodzenie się z brakiem stosunku do chwili, kiedy oboje będą mieli nań ochotę” – może jeszcze skorzystać z usług płatnych

 10. Grzegorz says:

  No ale poseł Górski żonę ma, a wielu facetów którzy są dla kobiet mili nie. I gdzie tu sens i gdzie logika? Dlaczego kobiety wybierają takich osobników na mężów?

 11. Witam:) grafika dot.Piotra Gorskiego pochodzi z mojej strony Prawo wyboru jest dobrem osobistym ,pochodzi z albumu ”karne bany”https://www.facebook.com/photo.php?fbid=375996709153497&set=a.345797635506738.83272.113998852019952&type=3&theater ,poza zbieznoscia nazwisk Piotr Gorski poslem nie jest,screena robilam osobiscie.Pozdrawiam

Zostaw odpowiedż