bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Na tropie dżendera czyli wybory do Parlamentu Europejskiego od kuchni.

Wybory do Parlamentu Europejskiego za drzwiami a prace w komitetach wyborczych w toku. Każdy chce mieć sukces – czyli swoich ludzi w Europejskim Parlamencie a ich pieniądze na biuro oraz z „podatku partyjnego” w kasie.

Mózgi wszystkich pracują pełną parą. Każdy pomysł się liczy, nawet jak może przekonać jednego nieprzekonanego.

Banksy - A bush that needs trimming. Image by Duncan Hall @ Flickr

Banksy – A bush that needs trimming. Image by Duncan Hall @ Flickr

A że tak się już porobiło, że kwestii parytetów i to nie tylko na 4 ostatnich miejscach zwanych czasami listą Saharą startuje z tych miejsc już nie plankton ale piasek wyborczy trzeba czymś zasypać.  Dlatego w sztabach wszyscy myślą: co z tym dżender Zrobić?

Oto stenogram z tej części spotkania gdzie były poruszane te kwestie przez jeden z komitetów wyborczego. Jakiego?

A czy to ważne?

– Cieszę się, że jednomyślnie podjęliśmy decyzję o Jedynkach i Dwójkach na naszych listach.  Chciałbym w tym miejscu podziękować Prezesowi, że pomógł nam podjąć właściwe decyzje.

Rozległy się oklaski.

Klaskali wszyscy, nawet ci którzy jeszcze przed chwilą mieli łzy w oczach widząc jak wpadają z miejsc gdzie mieli cień szansy na wybór do Czarnej Dziury, gdzie przepadną bo tylko rodzina na nich zagłosuje. Ci zresztą klaskali najgłośniej. A nuż Prezes odnotuje. A jak odnotuje to na pewno będzie pamiętał.

Oklaski trwały naprawdę długo i dopiero łagodny ruch głowy uciszył wszystko od ręki. A właściwie wiadomej głowy.

– A więc wracając do naszej strategii. Ponieważ na naszych listach na biorących miejscach nie ma prawie kobiet, postanowiliśmy z Prezesem – ta faza uciszyła od razu szmer głosów który przetoczył się przez salę – zrobić dżender.

– Dżender. Ale ja jestem mężczyzną. I …

Głos Jedynki z Małopolski załamał się.

– Kolega jak zwykle nic nie rozumie.

To była jedynka z Pomorza.

– Nie chodzi wcale o to żeby zmienić płeć na wybory ale o depilację. Po prostu każdy z nas, Jedynek będzie musiał zrobić sobie wosk.

– Jedynki powinny też zrobić depilację brazylijską a Dwójki bikini.

To była Dwójka z Wielkopolski.

– Protestuję. Jak tak stawiamy sprawę, to ja rezygnuję z Jedynki i chcę być Dwójką.

Dwójka z Wielkopolski, która poczuła się jak Jedynka uśmiechnęła się tryumfalnie. Chyba sama nie liczyła na tak szybki i łatwy sukces.

– Uważam, że powinniśmy zrezygnować z dźender w wersji hard a aplikować sobie tylko soft. W naszym wykonaniu nawet dżender soft będzie hard. Proponuje postawić na kolory. Proponuję żeby naszymi kolorami wyborczymi były fuksja, lapis lazuli, szafir i indygo. Prezes wyglądałby naprawdę rewelacyjnie w lazurowej koszuli. No i udałoby się nam zmienić imidż Prezesa. Prezes w lapisowej koszuli – nic cieplejszego nie można sobie wyobrazić.

– A ten fuksja to jaki?

Pytanie Dwójki z Mazowsza wszyscy przyjęli ze zdumieniem. No bo jak można nie wiedzieć co to fuksja. Zwłaszcza kiedy się jest w opozycji.

– To jest fuksja – Dwójka z Podbeskidzia wstała delikatnie  uchyliła spodnie pokazując Mazowszu z pewną pogardą i lekceważeniem bieliznę spodnią.

No cóż konflikt pomiędzy tymi Dwójkami był powszechnie znany i przybierał bardo różne formy. Byli tacy co żałowali że Podbeskidzie nie zdecydowało się na bardziej zdecydowane kroki w postaci zdjęcia spodni i wypięcia fuksji Mazowszu.

– No i musimy pamiętać jeszcze o zerwaniu ze stereotypami. Łysy to symbol brutalności i zdrady. A przecież nie każdy łysy jest tak niewierny jak co niektórzy spindoktorzy. Jak dalej będzie trwała taka nagonka na łysych to odwróci się od nas cała rzesza wyborców. Z wiekiem się łysieje a przecież nasz elektorat nie należy do najmłodszych.

Głowa bez włosa Dwójki z Wybrzeża sugerowała, że chodzi tutaj także o prywatny, bezwłosy interes.

– A co grubi to gorsi. Na nich też…

– A blondyni. Nie można mówić, że każdy blondyn to Niemiec….

– Bruneci też nie mogą być prześladowani. Mówienie, że jak czarnowłosy to Żyd….

Burza jaka rozpętały te słowa trwała jeszcze długo i przez dobre piętnaście minut nikt nie był w stanie zapanować nad tym co się działo.

Dlatego tylko najbliżsi współpracownicy Prezesa usłyszeli słowa, które padły jak zwykle cicho z jego ust.

– Nigdy nie myślałem, że to powiem ale chyba potrzebujemy szkolenia z tego dżendera. Tylko kto to zrobi naprawdę dobrze?

 

The following two tabs change content below.
Baba Turek

Baba Turek

Baba Turek, znana też jako Kobieta z Brodą, od dawna krąży po obrzeżach. O jej popularności świadczy to, że Strawiński uczynił ją jedną z ważniejszych postaci swojej opery „Żywot rozpustnika” a w Paryżu poświęcono jej, oraz karłom, ludziom-rybom i innym takim „dzikusom”, wystawę. Znana jest z tego, że mało kto się z nią zgadza. Nawet ona sama uważa, że nie ma racji.

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedż