bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich.

Odpowiadam:

Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich.

W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie był zapewne przypadek, że nastąpiła tu zbieżność czasowa, i spotkanie miało miejsca w tym samym czasie, co Kongres Kobiet.

800px-68.V_Dni_Wina_Jaslo-kolo_gospodyn_wiejskich

Kobietom z Kół Gospodyń Wiejskich należy się szacunek i uznanie – Kongres Kobiet, który trwa już osiem lat, powtarza to już lat osiem i działać w tym kierunku będzie także dalej! Cieszymy się, że Pani Prezydentowa podziela nasz pogląd i nas w ten sposób wspiera. Cieszymy się, że i Ona rozumie, że nie damy się podzielić. A gdy będzie trzeba odwzajemnimy wsparcie i Pani Prezydentowa też będzie mogła na nas liczyć.

Dzięki spotkaniu z Panią Prezydentową kobiety z Gospodyń Kół Wiejskich zaproszone gremialnie i na Kongres Kobiet anno domini 2016,  mogły łatwiej do nas dotrzeć. Kongres Kobiet także dzięki nim był w tym roku  niezwykle merytoryczny, podniosły i świadomy czasu próby w utrzymaniu konstytucyjnych gwarancji praw człowieka, które są także prawami kobiet.

Myślę, że mogę więc sobie pozwolić, aby w imieniu kobiet i Kongresu Kobiet za ten gest Pani Prezydentowej podziękować. Doceniamy urok i znaczenie dyskretnego wsparcia.

 

The following two tabs change content below.
Monika Płatek

Monika Płatek

Prawniczka i wykładowczyni akademicka, feministka. Profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Zakładzie Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach jak prawo karne, prawa człowieka w tym prawa kobiet, penitencjarystyka, kryminologia, wiktymologia,penologia, psychologia społeczna, gender studies, mediacja, sprawiedliwość naprawcza i socjologia prawa.

Zostaw odpowiedż