bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Dekalog XXI wieku

Świat się zmienia, a wraz z nim normy moralne i reguły, który powinniśmy kierować się na co dzień.  Dzisiaj już 10 przykazań nie wystarczy, bo pojawiły się pigułki gwałtu i nie ma zgody na przemoc w rodzinie i przestrzeni publicznej.

Dlatego zachęcamy wszystkich do stosowania poniższego Dekalogu.

Trzymaj się jego litery i ducha a Tobie i Twoim bliskim będzie łatwiej i lepiej żyć.

Tak nam dopomóż sumienie.

Dekalog człowiek dorosłego.

1. Szanuj innych i słuchaj tego co mówią. Szanuj siebie i nie rób nikomu na złość dla przyjemności.

2. Za twoją agresję odpowiadasz Ty sam a nie inni. Jeżeli uważasz inaczej lecz się.

3. Winda, klatka schodowa, kuchnia to nie ring, gdzie bije się innych.

4. Jeśli nie możesz się powstrzymać i musisz kogoś walnąć, walnij siebie i idź do lekarza. Zanim przyjdzie po ciebie Policja.

5. Nie podawaj nikomu, bez jego/jej wiedzy i zgody, środków zmieniających świadomość.

6. Masz prawo do wyboru partnera seksualnego, takie samo jak mają je Twoi partnerzy.

7. Gwałt to seks na który nie ma zgody. Co najmniej tak ważne jak to, czy Ty, chcesz seksu,  jest to czy Ona/On też go chce.

8. Okradając i bijąc innych okradasz ich z wiary w człowieka. Nawet jak Ty już nie wierzysz w siebie, nie pozbawiaj tej wiary innych.

9. Będąc dla kogoś miłym można się za  to domagać jedynie słowa “dziękuję”.

10. Jeśli płacisz za seks upewnij się, że jest on z osobą pełnoletnią i dobrowolny.

The following two tabs change content below.
Baba Turek

Baba Turek

Baba Turek, znana też jako Kobieta z Brodą, od dawna krąży po obrzeżach. O jej popularności świadczy to, że Strawiński uczynił ją jedną z ważniejszych postaci swojej opery „Żywot rozpustnika” a w Paryżu poświęcono jej, oraz karłom, ludziom-rybom i innym takim „dzikusom”, wystawę. Znana jest z tego, że mało kto się z nią zgadza. Nawet ona sama uważa, że nie ma racji.

Tagi: , ,

One Response to “Dekalog XXI wieku”

  1. Jarosław says:

    ja bym sklanial sie do tezy ze moralnosc jest uniwersalna i nie zmienia sie, czy nie powinna sie zmieniac (oczywiscie, gdy pierwotna byla dobrze rozumiana), ale… ciekawy dekalog, niezgodzilbym sie z nim napewno, ale ciekawie jest spojrzec na to, co w głowie czlowieka siedzi, wywołując do tablicy myśli moralnosc, normy, reguły… “dzisiejszego świata”. Może ktoś jeszcze chętny się pochwalić swoim “dekalogiem” ?

Zostaw odpowiedż