bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Afera za aferę

Cała Polska żyje….  jak zawsze nie tym, co trzeba. Wszyscy przeżywają pomniejszą aferę, jaką jest Afera Amber Golda. A to żadna afera. Mamy tam to co zawsze: pieniądze, chciwość, naiwność i głupotę, czyli standard.

Afera ta ma też swoje pozytywne strony. Wyraźnie pokazuje, że jesteśmy narodem głęboko wierzącym. Od miesiąca, każdy Polak i Polka albo głośno mówią: O Boże jak to dobrze, że nie dałem tym złodziejom kasy albo po cichu szepczą Boże co mnie skusiło! Dzisiaj nikt rozsądny nie zaprzeczy, że wszyscy wierzymy w Boga.

Afera Amber Gold to żadna afera. Jest za to inna, o wiele gorsza dla Substancji Narodu – czyli Was – afera. Jaka? No, przecież każdy wie – Afera Małgorzaty R.

Od jakiegoś czasu  ci, którzy nie wykazują się odpowiednim refleksem przy przełączaniu kanałów albo mają popsuty pilot, są prześladowani w TVN (uwaga, produkt lokowany) przez Małgorzatę R., znaną także pod pseudonimem Perfekcyjna Pani Domu. To ona właśnie powiedziała to, o czym wielu myśli, ale boi się powiedzieć. Za bałagan w naszych domach odpowiadają feministki! Jest to oczywista oczywistość, nad którą  Prawdziwy Polak- Europejczyk-Mężczyzna i Polka-Europejka-Kobieta-Katoliczka nie może przejść obojętnie. Co więcej, powiedzmy to, o czym R. milczy, a co jest prawdą objawioną: Za bałagan świata odpowiadają one także.

Nie chce im się!

Kobieto, jeśli dzisiaj nie zrobiłaś czegoś, aby świat był lepszy to (nie) wstydź się – nie jesteś  feministką!

A jeśli zrobiłaś, bądź z siebie dumna! Jesteś feministką!

A co z facetami? W końcu oni też gdzieś tam się po tym świecie pałętają? No cóż, powiedzmy sobie szczerze, od nich już nikt niczego nie oczekuje! Trochę szkoda, bo potencjał to oni jednak mają!

The following two tabs change content below.
Baba Turek

Baba Turek

Baba Turek, znana też jako Kobieta z Brodą, od dawna krąży po obrzeżach. O jej popularności świadczy to, że Strawiński uczynił ją jedną z ważniejszych postaci swojej opery „Żywot rozpustnika” a w Paryżu poświęcono jej, oraz karłom, ludziom-rybom i innym takim „dzikusom”, wystawę. Znana jest z tego, że mało kto się z nią zgadza. Nawet ona sama uważa, że nie ma racji.

Tagi: , , ,

One Response to “Afera za aferę”

  1. Pucak says:

    Program sam sobie byłby znosny, gdyby nie taka “glamourowata” oprawa: bądź królową trzepania dywanów, mistrzynią szefowania kamienia i pogromczynią kurzu-pod-szafa. Dostaniesz diadem(z Jablonexu) i szarfę. Złudzenie, że masz ważne aspiracje. I to jest najgorsze. Bo pożytku praktycznych rad nikt nie kwestionuje

Zostaw odpowiedż