bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

A za oknem krwawa jatka

W poniedziałek 17 października około godziny 22 doszło w Polsce do zamachu stanu. Wszyscy Polacy znaleźli się nagle i niepodziewanie pod jarzmem Bliżej Nieznanego Ale Okrutnego Oprawcy. Straszne i niebywałe! Tym dla nas gorzej i straszniej, że wróg to nieznany i nienazwany. To co nieznane jest  najgorsze i najstraszniejsze!

Co ten wróg zrobił?

Coś strasznego, ohydnego i perfidnego!

Sprawił oto, że mieszkanka Opola została  przez Policję doprowadzona do aresztu w celu odbycia zasądzonej przez sąd polski kary. A że miała ona dzieci i była samotna, to dzieci te wylądowały w Izbie Policyjnej. Jak nakazują procedury i uchwalone w Polsce obowiązujące prawo!

To było wieczorem. Rano okazało się, że wszyscy są z tego powodu oburzeni:

Policja (nie ta co wsadzała ale inna)

Sędziowie (nie ci co wydali wyrok ale inni)

politycy

Szary Obywatel Od Którego Nic Nie Zależy (trwa ustalenie jak się on dokładnie nazywa bo przecież od ciebie czytelniku coś zależy. Może głosować w wyborach — to plan minimum).

W nocy Policjanci byli pewni, że postępują zgodnie z prawem i są ramieniem sprawiedliwości a rano okazało się, że są oni Narodowymi Przestępcami i Zbrodniarzami. Posadzili bowiem Matkę i Jej dzieci. Fakt , że dzieci i do Izby Dziecka ale to przecież nie przedszkole.

Wszyscy krzyczą i wszyscy są oburzeni. Premier (ten sam który już kastrował pedofilii, zamykał punkty z dopalaczami i jednorękimi bandytami i niczego go to nie nauczyło) od razu zarządził, że winny zostanie znaleziony i ukarany w ciągu godzin. Dla mniej biegłych w arytmetyce 5 lat 4 miesiące i 15 dni to 47 112 godzin.
Polski Premier pokazał już nie raz, że się wolno uczy. I ciągle daje tego nowy dowód. Dla tych którzy się jeszcze nie nauczyli, że on się wolno uczy. Może kiedyś uda mu się do tego nawet siebie przekonać?

Najbardziej krzyczeli i byli oburzeni politycy. Wielu obywateli i obywatelek wychodząc rano 19 października na ulice bało się, że są one nieprzejezdne, ponieważ żądni Sprawiedliwości i Prawa (tego przez duże S i P) politycy zablokowali Polskę i giną gdzieś na barykadach. Ale do aż tak krwawych ekscesów nie doszło. Na szczęście.

Podobno dlatego, że któryś z Polityków (nazwisko niestety pozostaje skryte tajemnicą) pomyślał i zakrzyknął do wychodzących na ulice kolegów:

Panowie to oni zrobili ale to my uchwaliliśmy prawo które im na to pozwoliło. Policja może i nie trzymała się ducha ustawy ale litery na pewno.

Pośle Hofman, krzyczący o bezprawiu, krzyczysz na siebie i swoich kolegów, że tworzycie buble prawne, które pozwalają na takie numery.

Pośle Millerze, to Pan i Pana ludzie  popierali ustawę o zwalczaniu narkomanii! I chociaż mówiono wam, jak to się skończy to nie słuchaliście. Pogoda polityczna nie sprzyjała myśleniu.  Jak Pan teraz się oburza na głupotę tej ustawy, to jest w tym i Pana część.

A co to ma wspólnego z feminizmem i kobietami?

Pośle Gowinie dzisiaj chce Pan zakazać aborcji, żeby za 5 lat mówić, że nie o to Panu chodziło.

Panowie Posłowie:

Odwagi! Myślcie i przewidujcie! To nie boli i nie kosztuje! Populizm może i jest w cenie ale nie za to wam płacimy. My podatnicy płacimy wam za to żeby prawo było mądre i nie trzeba było wszystkiego zmieniać 3 razy do roku.
Parlamentarzystki i Parlamentarzyści. Ci  i te co będą za lat kilka w polityce albo i już nie. Kiedy  z waszych piersi będzie się wydobywał pełen oburzenia bulgot pamiętajcie:
To wy stanowicie prawo!

To wy jesteście odpowiedzialni za to jak jest prawo stosowane!

Panie Premierze ma Pan winnych. Siedzą w Parlamencie w fotelach obok Pana i za nim. A nawet jeden z nich zajmuje Pana fotel.

The following two tabs change content below.
Baba Turek

Baba Turek

Baba Turek, znana też jako Kobieta z Brodą, od dawna krąży po obrzeżach. O jej popularności świadczy to, że Strawiński uczynił ją jedną z ważniejszych postaci swojej opery „Żywot rozpustnika” a w Paryżu poświęcono jej, oraz karłom, ludziom-rybom i innym takim „dzikusom”, wystawę. Znana jest z tego, że mało kto się z nią zgadza. Nawet ona sama uważa, że nie ma racji.

Tagi: , ,

One Response to “A za oknem krwawa jatka”

  1. Amon says:

    I chyba pierwszy raz się z Paniami zgodzę – zwłaszcza oburzajacy jest fakt, iż kobiete zamkneli za 2 tys. PLN długu względem Urzędu Skarbowego! Może poza tym chodzeniem na wybory … to nic nie zmieni … po AWS kiedy ludzie myśleli że nic nie da się już bardziej spier….ć przyszło SLD i powstały nowe terminy jak komisja śledcza, baron SLD … potem przyszedł powszechnie wyśmiewany PIS i odziwo z punktu widzenia gospodarczego zrobił dla Polski najwiecej … ale co z tego skoro są delikatnie rzecz ujmując nawiedzeni … od 5 lat mamy PO które nie zrobiło nic co w minimalnym stopniu ułątiwłoby mi życie – to jest najbardziej populistyczna partia w moim odczuciu która wykorzystuje wszystkie sztuczki marketingu politycznego i cały wachlarz chwytów erystycznych.

    Oburzający jest fakt, że taki Michał P. walił wałek za wałkiem na grube miliony i do niedawna chodził na wolności wydajac na obiad tyle ile wynosi wypłata przeciętnego Polaka, oburzajacy jest fakt, iż Józef B. syn naszego premiera za wałki został … wysłany na przymusowy urlop aż sprawa przycichnie, oburzajacy jest fakt że katarzyna W. wodziła za nos cały wymiar sprawiedliwosci w sprawie śmierci jej córeczki którą jak twierdzą biegli zamordowała i chodzi po mieście … a matka zalegajaca 2 tys. do US za wysokie podatki idzie do więzienia w trybie natychmiastowym.

    Ale wybory tu nic nie pomoga – podejrzewam że to samo byłoby za PIS, SLD itp. Wkurza mnie tylko jedno – że PO ja naprawde uwierzyłem że oni chcą coś zrobić. Wybory nic nie dadzą. A co da? Nie wiem …

Zostaw odpowiedż