bar

Jak z Płatka – Urok i znaczenie dyskretnego wsparcia

Zadano mi pytanie – jak oceniam to, że Prezydentowa Agata Duda nie przyszła na Kongres, a zamiast tego przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. Odpowiadam: Pani Prezydentowa nie przyjęła kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich “zamiast”. Pani Prezydentowa przyjęła kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich. W ten dyskretny sposób Pani Prezydentowa dodatkowo wsparła także Kongres. To nie…

Nasze rodzime obławy…czyli sklepy i stanowiska

By Jessica Flavin from London area, England (Anger Controlls Him) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ewa Wanat sama stwierdziła, że przesadziła „porównując przejęcie schedy po Magdzie Jethon do przejęcia sklepu po Żydzie, któremu założono żółtą opaskę”. Powiedziała w związku z tym, że nie powinna była używać tego porównania, więc pewnie nie ma co ciągnąć sprawy, ale dla mnie Jej myśl była czytelna, a pełne oburzenia wpisy – co najmniej obłudne….

Rodzina…Po raz pierwszy

IMG_7105

To był mój pierwszy raz  i jak dotąd jedyny. Nigdy nic nie wygrałam. Nie wylosowałam żadnego fantu, nie trafiłam w totka. Tym większe było moje zaskoczenie i radość, gdy  to właśnie mnie wyczytano. Był rok 2015 i byłam wśród gości zaproszonych w Narodowe Święto Kanady do kanadyjskiej ambasady. Gospodarze zapowiedzieli, że z okazji 50 lecia…


bar

Proszę siąść sąd idzie.

Zaczął się Polski Proces XXI wieku. Fakt, że XXI stulecie mamy dopiero od 13 lat tłumaczy dlaczego proces ten nie spełnia oczekiwań niektórych ale zawsze na bezrybiu i rak ryba. W przyszłym roku maja się rozpocząć 2 kolejne procesy XXI stulecia ale tak naprawdę te liczące się rozpoczną się dopiero na ćwierćmetku tego stulecia.

Image by tim ellis @ flickr

Image by tim ellis @ flickr

Ale nie o tym miało być.

Prasę kolorową, w której nawet zdjęcia nie przedstawiają świata jakim jest można znaleźć dwa argumenty, które wstecznie poświadczają winę Katarzyny W. Dowód pierwszy: wyżej wzmiankowana „lubiła seks i kochać się pod prysznicem”.  Jest to cytat – co trzeba wyraźnie zaznaczyć bo któż z nas lubi seks i kochać się pod prysznicem.

Jeżeli tacy są to musimy powiedzieć sobie szczerze i uczciwie – jak radziecki czekista:

PODEJRZANI SĄ WŚRÓD NAS.

O co?

Dajcie mi kogoś kto lubi seks a już ja będę wiedział o co go oskarżyć!

Kiedyś tak by powiedział radziecki czekista. Dzisiaj tak mówi polski dziennikarz.

A jeśli ktoś ma wątpliwości to powiem jedno.

Koleżanka z celi wie, bo usłyszała, że WW uprawiała prostytucję. Jak wiadomo w celi mówi się tylko prawdę i zawsze prawdę i nie ma osoby bardziej wiarygodnej niż współosadzona. No bo dlaczego ona ma kłamać? Obietnica przepustki, wypiski i warunkowego przedterminowego to żaden argument aby kłamać. Wręcz przeciwnie  skłania to do uczciwości i prawdomówności jakiej nigdzie indziej nie ma. Stąd jakże miła tradycja aresztów wydobywczych.

Ale wracając do rzeczy samej: prostytucja nie jest w Polsce karana ale umówmy się to że któraś  ją uprawia i zarabia, jest dowodem na to, że popełniła ona każde przestępstwo i trzeba ją ukarać.

A co z tymi co z usług prostytutek korzystają?

Jak to co. To święci, którzy za własne pieniądze pomagają wymiarowi nie-sprawiedliwości szukać winnych i godnych ukarania. To cisi bohaterowie wymiaru sprawiedliwości.

Dlaczego prasa o tym milczy nie rozumiem.

Chciałoby się zobaczyć ich wielkie zdjęcia na pierwszej stronie jakiegoś tabloida i tytuł wielkimi literami:

Sędziowie jutra.

Dlaczego jutra a nie dzisiaj? Bo ja mam jednak nadzieję, że tego nie dożyję.

The following two tabs change content below.
Baba Turek

Baba Turek

Baba Turek, znana też jako Kobieta z Brodą, od dawna krąży po obrzeżach. O jej popularności świadczy to, że Strawiński uczynił ją jedną z ważniejszych postaci swojej opery „Żywot rozpustnika” a w Paryżu poświęcono jej, oraz karłom, ludziom-rybom i innym takim „dzikusom”, wystawę. Znana jest z tego, że mało kto się z nią zgadza. Nawet ona sama uważa, że nie ma racji.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedż